Soczewki kontaktowe zamiast okularów?

Soczewki kontaktowe to cienkie, przezroczyste soczewki nakładane bezpośrednio na powierzchnię rogówki. Mogą stanowić opatrunek dla rogówki lub pełnić funkcję kosmetyczną poprzez zmianę koloru tęczówki, jednak ich najbardziej powszechnym zadaniem jest korekcja wad refrakcji. Soczewki kontaktowe mogą poprawiać ostrość wzroku u krótkowidzów i dalekowidzów oraz osób z astygmatyzmem lub starczowzrocznością. Soczewki kontaktowe mogą być noszone w trybie jednodniowym, dwutygodniowym, miesięcznym, trzymiesięcznym lub przedłużonym, czyli w ciągu dnia i nocy przez 30 dni bez zdejmowania. Przeciętny czas ich noszenia nie powinien przekraczać 14 godzin dziennie.

 • + -

  Soczewki miesięczne

  Air Optix Aqua

  Soczewki kontaktowe Air Optix Aqua to miesięczne soczewki od producenta Alcon® Vision Care.Air Optix Aqua wykonane są z silikonowo-hydrożelowego materiału o nazwie Lotrafilcon B, który przepuszcza bardzo dużą ilość tlenu, zapobiega przesuszaniu się oczu i uczucia dyskomfortu podczas ich noszenia.

  Soczewki kontaktowe Air Optix Aqua wyposażone są w nawilżający system AQUA, który gwarantuje wysoki komfort noszenia przez cały miesiąc. Oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji. Soczewki Air Optix Aqua są soczewkami miesięcznymi, zatem należy czyścić przy użyciu płynu pielęgnacyjnego, a po ściągnięciu soczewek trzeba umieścić je w sterylnym pojemniczku wypełnionym płynem.


  Soflens 59

  Miesięczne soczewki kontaktowe do noszenia w trybie dziennym. W soczewkach zastosowano technologię UniFit, która redukuje męczenie się oczu oraz zapewnia wysoką ostrość wzroku.

  Zostały one wykonane z hydrożelowego materiału Hilafilcon B o uwodnieniu 59% , który ma bardzo dobrą przenikalność tlenu oraz zapobiega uczuciu suchości oczu. Soczewka doskonale dopasowuje się do kształtu oka i zapewnia bezkolizyjne poruszanie się po rogówce. Materiał, z którego są soczewki posiada lekkie zabarwienie co ułatwia zakładanie soczewki. Soczewki są niezwykle komfortowe pierwszego jak i ostatniego dnia ich używania.

 • + -

  Soczewki miesięczne NIGHT & DAY

  Air Optix Night & Day Aqua

  Air Optix Night & Day Aqua to miesięczne soczewki kontaktowe przeznaczone do noszenia w trybie ciągłym – dzień/noc.

  Soczewki Air Optix Night & Day Aqua wykonane zostały z materiału silikonowo-hydrożelowego  Lotrafilcon A, który umożliwia dostarczenie rogówce oka nawet do 6 razy więcej tlenu niż tradycyjne soczewki hydrożelowe, zarówno podczas dnia, jak i w nocy przy zamkniętych oczach. Ponadto soczewki Air Optix Night & Day Aqua posiadają nawilżający system AQUA.

  Air Optix Night & Day Aqua to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą skorygować wadę wzroku soczewkami, przez calą dobę. Soczewki te zapewniają wysoki komfort noszenia przez 30 dni i nocy bez konieczności ich pielęgnacji. Polecane są także osobom, które spędzają wiele godzin przed komputerem, w pomieszczeniach suchych lub klimatyzowanych.

  Soczewki Air Optix Night & Day nie wymagają pielęgnacji jeśli są użytkowane w systemie przedłużonym (na dzień i noc), chcąc jednak ściągnąć taką soczewkę na noc, należy ją oczyścić i umieścić w sterylnym pojemniku z płynem pielęgnacyjnym.

 • + -

  Soczewki dwutygodniowe

  Acuvue Advance

  Soczewki zalecane dla osób, które mają problemy z długim noszeniem dotychczas używanych soczewek. Zapewniają wyjątkowy i długotrwały komfort noszenia.

  Zastosowana technologia HYDRACLEAR® ułatwia połączenie składnika nawilżającego z niezawodnym materiałem, które gwarantuje przejrzyste, dobrze nawilżone, unikalnie jedwabiste i miękkie soczewki.

  Unikalny silikonowo-hydrożelowy materiał- Galyfilcon A, zapewnia doskonałą przepuszczalność tlenu, dzięki czemu przez cały dzień utrzymuje się świeży i zdrowy wygląd oczu.

  Dzięki jasnoniebieskiemu zabarwieniu są wygodniejsze w obsłudze, a wskaźnik 1-2-3 pomaga prawidłowo ustawić soczewkę, przed nałożeniem jej na oko. W szczególności są polecane dla osób, które po raz pierwszy zakładają szkła kontaktowe.

  Gwarantują najwyższą ochronę przed promieniowaniem UVA (95%) i UVB (99%).


  Acuvue Oasys

  Twoje powieki stale poruszają się po powierzchni soczewek kontaktowych. Mrugasz około 11000 razy dziennie. W ciągu roku dystans jaki pokonują Twoje powieki można porównać do maratonu. Dwutygodniowe soczewki kontaktowe ACUVUE OASYS® ułatwią im ten wysiłek. Dzięki ultragładkiej powierzchni są tak wygodne, że ludzie którzy już je noszą przyznają, że czują się tak jakby w ogóle nie nosili soczewek!

 • + -

  Soczewki jednodniowe

  Dailies AquaComfort Plus

  Dailies AquaComfort Plus to jednodniowe soczewki kontaktowe stworzone przez firmę ALCON dla osób zmagających się z dalekowzrocznością lub krótkowzrocznością.

  Pierwsza na rynku jednodniowa soczewka kontaktowa z unikalnym Systemem Nawilżania o Potrójnym Działaniu dla codziennego komfortu. Wysokiej jakości środek nawilżający uwalniany jest do oka przy każdym mrugnięciu. Zapewnia to niebywały komfort noszenia soczewek, który utrzymuje się do 16 godzin.

  Odświeżaj swoje oczy 14.000 razy dziennie, podczas każdego mrugnięcia.

  System Nawilżania o Potrójnym Działaniu nowej soczewki DAILIES® AquaComfort Plus™:
  – zwilża,
  – nawilża,
  – odświeża.

  Tak jak wszystkie inne soczewki jednodniowe nie wymagają żadnych zabiegów pielęgnacyjnych.


  Dailies TOTAL1

  Soczewki DAILIES TOTAL1 to najnowsze soczewki jednodniowe od firmy Alcon® Vision Care. Są to pierwsze i jedyna soczewki kontaktowe na świecie, które zawierają gradient uwodnienia. Warstwa wewnętrzna soczewki, która nie wchodzi w kontakt z okiem, zawieta 33% wody, zewnetrzna 80%, a powierzchnia rogówki to zawiera nawet do 100% wody. Przepuszczalność tlenu w tych soczewkach wynosi 156 (dla mocy -3, 0D), co zapewnia oczom prawidłowe oddychanie. Ponadto soczewki zawierają fosfatydylocholinę, która naturalnie występuje w komórkach ludzkiego ciała oraz we łazacj.

  Zaawansowana i innowacyjna konstrukcja soczewek Dailies Total1 zapewnia wyjątkowy komfort noszenia przez cały okres użytkowania.