Tam gdzie moda spotyka się z funkcjonalnością

Wraz ze wzrostem zainteresowania zdrowymi formami aktywności, coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, gdzie ochrona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, redukcja odblasków i kontrastowe widzenie mają coraz większe znaczenie. Konsumenci często nie są świadomi różnorodności dostępnych rozwiązań, związanych z ochroną
wzroku, ani tego jakie rozwiązanie będzie dla nich najlepsze. Zaprojektowane z myślą o zmiennych warunkach pogodowych, nasze barwione soczewki okularowe są doskonałe dla wszelkich aktywności, podczas których klarowne widzenie, komfort i ochrona są najistotniejsze. Dzięki różnorodności dostępnych opcji nie ma potrzeby rezygnowania z modnego wyglądu kosztem funkcjonalności.

Możliwości soczewek barwionych

Nasze barwione soczewki okularowe dostępne są w szerokiej gamie barwień pełnych i gradalnych, wśród których znajdziesz rozwiązania dopasowane do twojego stylu życia. Odkryj soczewki barwione firmy Hoya:

 • + -

  Special Sphere - Barwienia podnoszące kontrast widzenia  Barwienia do okularów sportowych

  Dla wszystkich entuzjastów sportu, zarówno zawodowych sportowców jak i i amatorów, odpowiedni trening, dieta i specjalistyczny sprzęt mają ogromne znaczenie. W poszukiwaniu sposobów na poprawę swoich wyników osoby te często zapominają o doborze odpowiednich okularów. Nasze specjalne kolory barwień soczewek przeznaczonych do okularów sportowych, stworzyliśmy z myślą o aktywnych użytkownikach okularów, którzy dzięki nim mogą uzyskiwać lepsze wyniki. A czym lepsze wyniki, tym lepsza zabawa!

  Główne cechy

  Barwienia dedykowane soczewkom sportowym redukują światło o określonych długościach fal, eliminując refleksy i podnosząc kontrast widzenia. Oznacza to mnóstwo korzyści podczas aktywności na świeżym powietrzu. Wędkarze mogą dostrzec przepływającą rybę pomiędzy refleksami na powierzchni wody, narciarze z łatwością zobaczą nierówności terenu na stokach.

  W połączeniu z cienką i lekką konstrukcją zyskujesz maksimum komfortu, a dzięki powłoce antyrefleksyjnej zapewniasz odporność na zarysowania oraz ochronę przed UV. Wybierz spośród sześciu barwień dostosowanych do warunków pogodowych. Poproś swojego optyka o rozwiązanie najlepsze dla ciebie.

  Kluczowe korzyści

  Soczewki barwione, podnoszące kontrast widzenia, są odpowiednie dla wszystkich wartości korekcyjnych i mogą być łączone z przyciągającymi wzrok powłokami lustrzanymi i soczewkami sportowymi. Zalety soczewek Special Sphere:

  – Wysoki kontrast widzenia niezależnie od warunków pogodowych,
  – Zwiększony kontrast i klarowność widzenia,
  – Doskonała precyzja widzenia,
  – Zwiększona efektywność.

 • + -

  Dynamic Sphere - Ciesz się słońcem bez efektu olśnienia

  Soczewki polaryzacyjne dla redukcji olśnienia

  Światło słoneczne odbijające się od powierzchni wody, śniegu lub mokrej nawierzchni dróg może być przyczyną oślepiającej poświaty i nieprzyjemnych refleksów. Może to powodować dyskomfort widzenia, zmęczenie oczu, a w niektórych sytuacjach, takich jak prowadzenie pojazdów lub podczas uprawiania ekstremalnego sportu, może też stanowić zagrożenie. Polaryzacyjne soczewki okularowe neutralizują niepożądaną poświatę, zapewniając klarowne, zrelaksowane i kontrastowe widzenie w każdej sytuacji.

  Główne cechy

  Soczewki polaryzacyjne Hoya filtrują poziomo spolaryzowane fale świetlne powodujące poświatę, przepuszczając jedynie światło spolaryzowane pionowo, które jest komfortowe dla oczu. Dzięki temu oczy nie męczą się nawet w bardzo jasnym świetle. Hoya jest pierwszą firmą, której udało się połączyć funkcjonalność soczewek z polaryzacją oraz materiałami z segmentu premium:

  – Cienkie i lekkie materiały Eyas 1.60 i CR39 1.50 zapewniają dodatkowy komfort noszenia soczewek i atrakcyjny wygląd,
  – Oferujemy trzy kolory do wyboru: ciemnobrązowy, ciemnozielony i szary,
  – Jeszcze lepsze właściwości i dłuższą trwałość zapewnią soczewkom powłoki antyrefleksyjne.

  Kluczowe korzyści

  Nasze soczewki polaryzacyjne zostały opracowane z myślą o szeroko rozumianej aktywności na świeżym powietrzu. Są idealne dla kierowców, zwłaszcza w słoneczne dni i podczas jazdy po mokrej nawierzchni. Są popularne wśród osób uprawiających turystykę pieszą, golfistów, entuzjastów sportów wodnych i zimowych. Korzyści z użytkowania soczewek Dynamic Sphere:

  – Zwiększony komfort widzenia,
  – Zrelaksowane widzenie,
  – Większy kontrast widzenia i klarowność obrazu,
  – 100% ochrony przed szkodliwym działaniem promieni UV.

 • + -

  Spectrum Sphere - poza czernią i bielą jest jeszcze wiele do odkrycia

  Wyraź siebie dzięki barwionym soczewkom Hoya

  Wybrana przez ciebie oprawa okularowa może powiedzieć wiele o twoich modowych preferencjach, a kolorowe soczewki okularowe postawią przysłowiową kropkę nad i. Wyraź siebie za pomocą soczewek Spectrum Sphere i szerokiej gamy kolorów oferowanych przez firmę Hoya, które można zastosować w większości naszych soczewek, bez względu na moc i typ korekcji.

  Główne cechy

  W ciągu ostatnich lat gama barwień Spectrum Sphere powiększyła się o wiele nowych kolorów pełnych i gradalnych, dostępnych w wielu materiałach i wariantach. W odpowiedzi na stale zmieniające się trendy, gamę naszych
  barwień stanowi kilka odcieni brązów, szarości, błękitu, zieleni i rożu. Jeżeli szukasz okularów przeciwsłonecznych, sportowych, do prowadzenia samochodu lub przeciwsłonecznych co dzień, Hoya oferuje:

  – 39 kolorów barwień pełnych,
  – 25 kolorów barwień gradalnych,
  – Barwienia specjalne dedykowane określonym aktywnościom.

   

  Kluczowe korzyści

  Popularność barwionych soczewek okularowych wciąż rośnie, a firma Hoya barwienia w połączeniu z wszystkimi konstrukcjami i powłokami antyrefleksyjnymi. Barwienia Spectrum Sphere zapewniają:

  – Doskonałe widzenie podczas wykonywania wszelkich czynności oraz w zmieniających się warunkach pogodowych,
  – Niezawodną jakość,
  – Możliwość pokazania światu swojego indywidualnego stylu i kreatywności.

 • + -

  Mirror - wyraź swój styl

  Moda i funkcjonalność

  Okulary nie tylko korygują wadę wzroku, są także integralną częścią twojego indywidualnego stylu. Soczewki lustrzane Hoya Mirror to trzy kolory: złoty, srebrny i niebieski, które zadowolą świadomych modowych trendów użytkowników okularów.

  Główne cechy

  Poza byciem stylowym dodatkiem, soczewki z powłoką lustrzaną są też bardzo funkcjonalne – ograniczają dopływ do oka szkodliwego promieniowania, ponieważ jego część odbija się od lustra. Zmniejsza to dyskomfort i obciążenie wzroku powodowane przez odbicia światła i jest szczególnie korzystne dla osób przebywających w warunkach dużej  intensywności oświetlenia, np. na śniegu, wodzie lub piasku. Ponadto soczewki lustrzane pozwalają ukryć oczy użytkownika – jest to wyjątkowa cecha zapewniająca dużą prywatność, która dla wielu osób ma spore znaczenie. Dzięki powłokom lustrzanym Hoya zyskujesz:

  – Komfort: redukuje odblaski i zmęczenie oczu. Idealna dla entuzjastów aktywności na świeżym powietrzu i osób wrażliwych na światło,
  – Wybór: trzy kolory – złoty, srebrny i niebieski,
  – Różnorodność: możliwość połączenia z barwieniami Spectrum Sphere oraz Special Sphere.

  Kluczowe korzyści

  Zapytaj swojego Optyka o soczewki z powłokami lustrzanymi Hoya Mirror, które zapewniają:

  – Komfortowe widzenie w jasnym świetle,
  – Redukcję odblasków i zmniejszenie zmęczenia oczu,
  – Wyjątkowo atrakcyjny wygląd bez zmiany bazowego zabarwienia soczewek