Doskonałe widzenie na każdą odległość

Masz coraz większe trudności z wyraźnym widzeniem w bliży? Aby móc czytać, musisz odsuwać tekst od oczu, wyciągając przed siebie ręce. To zjawisko nosi nazwę prezbiopii i dotyka niemalże każdego około 40 roku życia. Jeżeli nie zrobisz nic, żeby skorygować te zmiany, możesz narazić się na zmęczenie wzroku
i bóle głowy. Soczewki progresywne Hoya (czasami nazywane soczewkami o zmiennej ogniskowej) mają obszary o różnej mocy optycznej, pozwalające na wyraźne i swobodne widzenie na każdą odległość.

Płynne przejście pomiędzy widzeniem w bliży i dali

W ostatnich latach firma Hoya prowadziła intensywne prace nad udoskonaleniem konstrukcji soczewek progresywnych. Nasze wysiłki skupiają się nad zapewnieniem stabilności obrazu podczas poruszania się, minimalizowaniu zniekształceń, zapewnieniu komfortu widzenia we wszystkich kierunkach i płynnym przechodzeniu pomiędzy strefami bliży, dali oraz odległości pośrednich. Poszczególne obszary korekcji umieszczone na soczewce są ze sobą płynnie połączone, a oko może z łatwością przesuwać się od jednej strefy do drugiej.

Indywidualne dopasowanie

Bez względu na styl życia i korekcję jakiej potrzebujesz, firma Hoya ma konstrukcję odpowiednią dla ciebie. Soczewki z rodziny Hoyalux iD produkowane przy użyciu najnowszych technologii zapewniają optymalną jakość widzenia w oparciu o indywidualne parametry użytkownika, styl życia i wybraną oprawę okularową. Satysfakcja jest gwarantowana.

 • + -

  Hoyalux iD MyStyle V+ - wyraźne widzenie w ułamku sekundy


  Czy masz problemy z wyraźnym widzeniem na różnych dystansach, a tradycyjne soczewki progresywne wywołują u Ciebie efekt pływania i kołysania obrazu? W takiej sytuacji wielokrotnie nagradzane soczewki iD MyStyle V+ są właśnie dla ciebie. Soczewki Hoyalux iD MyStyle V+ produkowane są z wykorzystaniem najnowszych technologii, jak dotąd są najbardziej zaawansowanymi soczewkami progresywnymi premium firmy Hoya. Doświadczenie, niezrównany poziom indywidualizacji oraz wyraźny i stabilny obraz, zawsze i wszędzie.
  Główne cechy

  Podczas konsultacji i badania wzroku optyk uzyska wszelkie informacje niezbędne do określenia Twojego indywidualnego profilu wzrokowego. Twój profil obejmuje nie tylko moc korekcji, ale również informacje o noszonych wcześniej soczewkach, sposobie noszenia oprawy i preferencjach związanych ze stylem życia. Następnie, na podstawie wszystkich podanych danych, firma Hoya opracowuje konstrukcję i produkuje soczewki progresywne premium, zapewniające optymalną jakość widzenia we wszystkich kierunkach i na każdą odległość.
  Kluczowe korzyści

  Przekonaj się, dlaczego Hoyalux iD MyStyle V+ są uważane za najbardziej zindywidualizowane soczewki progresywne premium firmy Hoya i skorzystaj z:

  niezrównanej jakości obrazu
  idealnej ostrości widzenia bez wysiłku
  doskonałej głębi obrazu
  naturalnej i stabilnej jakości widzenia

 • + -

  Hoyalux iD LifeStyle V+ X-Act - Zoptymalizowane widzenie dopasowane do twojego stylu


  Masz problemy z ostrością obrazu, podczas patrzenia od bliży do dali i odwrotnie? Chcesz uniknąć nieprzyjemnego efektu pływania obrazu, który pojawia się przy standardowych soczewkach progresywnych? Zoptymalizowane soczewki progresywne Hoyalux iD LifeStyle V+ zapewniają wyraźne i swobodne widzenie we wszystkich kierunkach i na każdą odległość, a także naturalne przejścia pomiędzy dalą, bliżą i odległościami pośrednimi. Ponadto, soczewka Hoyalux iD LifeStyle V+ X-Act uwzględnia sposób noszenia oprawy okularowej, przez co wymagana moc korekcji znajduje się dokładnie tam, gdzie jest potrzebna.
  Główne cechy

  Hoyalux iD LifeStyle V+ to konstrukcja inspirowana ludźmi i optymalizowana technologią. Tworząc zindywidualizowaną soczewkę progresywną, firma Hoya zapoznała się z opiniami przekazywanymi przez użytkowników i wyciągnęła z nich ważny wniosek: nie ma uniwersalnej soczewki odpowiedniej dla każdego. Powyższy wniosek był podstawą opracowania dwóch odmian konstrukcji:

  Hoyalux iD LifeStyle V+ Harmony: Doskonała, jeżeli potrzebujesz optymalnej jakości obrazu we wszystkich odległościach: w bliży, w dali i na dystansach pośrednich. Idealna konstrukcja do czytania, pracy przy komputerze i wykonywania codziennych czynności.
  Hoyalux iD LifeStyle V+ Clarity: Idealna, jeżeli spędzasz dużo czasu na dworze i częściej patrzysz na większe dystanse. Zapewnia ostry i stabilny obraz przy wykonywaniu dynamicznych czynności.
  Ideal if you spend a lot of time outdoors and require more emphasis on the distance zone. Provides sharp, unobstructed vision for dynamic activities

  Kluczowe korzyści

  Poznaj zalety zoptymalizowanej konstrukcji progresywnej Hoyalux iD LifeStyle V+:

  dokładnie dopasowana korekcja pozwalająca na wyraźniejsze widzenie
  perfekcyjnie ostre widzenie bez wysiłku
  szersze pola widzenia w bliży i na odległości pośrednie, świetnie nadaje się do czytania i korzystania z urządzeń mobilnych
  naturalny, stabilny obraz podczas poruszania się
  dwa warianty konstrukcji, które pozwalają dostosować korekcję do twoich indywidualnych potrzeb

  LifeStyle V+X-Act gwarantuje korzyści jakie płyną z użytkowania soczewki LifeStyle V+, a dodatkowo uwzględnia parametry indywidualne, co sprawia, że konstrukcja jest jeszcze bardziej zindywidualizowana.

 • + -

  TrueForm - Optyczna perfekcja dla każdego


  Czy masz problem z wyraźnym widzeniem obiektów znajdujących się blisko i daleko? Czy odczuwasz zmęczenie wzroku i podrażnienie oczu? Wraz z wiekiem nasze oczy starzeją się, co oznacza, że utrzymanie wyraźnego widzenia kosztuje je coraz więcej wysiłku. Standardowe soczewki progresywne (o zmiennej ogniskowej) mogą im w tym pomóc, ale różnice w polach widzenia sprawiają, że niektórzy użytkownicy odczuwają zaburzenia równowagi. Właśnie dlatego firma Hoya opracowała soczewkę TrueForm. Wszystkie zaawansowane soczewki progresywne tej gamy są produkowane z wykorzystaniem technologii TrueForm, która zapewnia wyraźne i naturalne widzenie we wszystkich kierunkach.
  Główne cechy

  Dzięki Technologii TrueForm, twoja korekcja zostanie opracowana w oparciu o indywidualne obliczenia. Każdemu punktowi na powierzchni soczewki przypisywany jest indywidualny wynik obliczeń, co pozwala na niezwykle precyzyjne dopasowanie korekcji w soczewce okularowej. W ten sposób uzyskujemy dokładność na poziomie piksela i doskonałe właściwości optyczne. Do wyboru dostępne są trzy zaawansowane soczewki progresywne TrueForm, co pozwala na swobodny wybór oprawy okularowej oraz na zmniejszenie wydatków:

  Hoyalux Summit Pro TrueForm: wyraźny obraz i komfortowe widzenie we wszystkich kierunkach i na każdą odległość
  Hoyalux Summit CD TrueForm: idealne do małych, wąskich opraw, jednocześnie gwarantują maksymalny komfort widzenia
  Amplitude (Mini) TrueForm: niezawodna jakość firmy Hoya dla osób, które nie mają sprecyzowanych wymagań dotyczących konstrukcji soczewek

  Kluczowe korzyści

  Poznaj korzyści płynące z posiadania progresywnych soczewek TrueForm:

  Zoptymalizowaną ostrość widzenia dla każdej wartości korekcyjnej
  Wyraźny obraz na całej powierzchni soczewki
  Niezawodna jakość firmy Hoya

 • + -

  Hoyalux Balansis - Mile widziane na co dzień


  Żyjesz szybko, aktywnie? Potrzebujesz okularów, które zapewnią Ci komfort widzenia, niezależnie od odległości, na jaką patrzysz? Wybierz soczewki progresywne Hoyalux Balansis gwarantujące ostrość widzenia w każdym momencie. Dzięki zastosowaniu technologii Podwójnej Powierzchni, Twoje oczy nie odczują tzw. efektu pływania podczas przenoszenia wzroku między poszczególnymi strefami widzenia.

  Technologia freeform dla każdego

  Świat zmienia się na naszych oczach – dosłownie i w przenośni.Technologie, które jeszcze niedawno wydawały się odległą przyszłością, dziś stają się naturalnym elementem naszego życia. Przyjmujemy je chętnie, ale i oczekujemy od nich coraz więcej. Odpowiedzią na rosnące potrzeby użytkowników okularów są progresywne soczewki okularowe Hoyalux Balansis. To konstrukcja, która obala mity związane z soczewkami progresywnymi – gwarantuje stabilność obrazu, szerokie pola widzenia oraz natychmiastową adaptację.

  Główne cechy

  Wiele osób, które miały do czynienia z mniej zaawansowanymi technologicznie soczewkami progresywnymi, obawia się tzw. efektu
  pływania obrazu przy przenoszeniu wzroku między poszczególnymi strefami widzenia. Tego rodzaju odczucia mogą się pojawić na przykład podczas schodzenia po schodach. W soczewkach Hoyalux Balansis, dzięki Kontroli Stabilności Obrazu, niedogodność ta została niemal całkowicie wyeliminowana! Świat widziany przez dowolny punkt soczewek pozostaje stabilny, nawet podczas ruchu.

  Kluczowe korzyści

  Zastosowanie Technologii Podwójnej Powierzchni, sprawia że Hoyalux Balansis gwarantują:

  – stabilny obraz, bez efektu pływania,
  – łatwe i płynne przenoszenie wzroku pomiędzy strefą do dali a strefą do bliży,
  – ostry, wyraźny obraz, niezależnie od odległości, na którą się patrzy,
  – komfortowe i naturalne widzenie, dzięki szerokiej strefie progresji.