Efektywność i ochrona

Czy wiesz, że promienie UV mogą uszkodzić twoje oczy? A światło niebieskie emitowane przez ekrany urządzeń cyfrowych również negatywnie wpływa na twój wzrok? Zabrudzenia i zarysowania na powierzchni soczewek wpływają na jakość widzenia w okularach. Powłoki antyrefleksyjne firmy Hoya są niezwykle odporne na zarysowania, mają za zadanie poprawiać jakość widzenia i chronić zdrowie twoich oczu.

Powłoki udoskonalą każdą soczewkę

Nasze wielokrotnie nagradzane powłoki antyrefleksyjne gwarantują nam pozycję lidera na rynku pod względem ich wytrzymałości. Niezależnie od tego czy zależy ci na komforcie, estetyce, redukcji refleksów świetlnych, ochronie wzroku czy połączeniu wszystkich tych elementów – dzięki powłokom firmy Hoya uzyskasz to czego potrzebujesz.

 • + -

  BlueControl - komfort widzenia w cyfrowym świecie

  Efektywna ochrona przed niebieskim światłem

  Smartfony, tablety, komputery, telewizory LED i LCD, GPS – wszystkie te urządzenia emitują niebieskie światło, znanym także jako światło widzialne o wysokiej energii. Chociaż niebieskie światło samo w sobie jest zjawiskiem naturalnym – występuje w świetlne dziennym – jego nadmierna ilość może mieć negatywny wpływ na człowieka, powodując suchość i podrażnienie oczu, niewyraźne widzenie, zmęczenie, bóle głowy, a nawet bezsenność. Powłoka antyrefleksyjna BlueControl oferuje ochronę przed nadmiarem niebieskiego światła, zapewniając zrelaksowane widzenie i lepszą kondycję oczu.

  Główne cechy

  BlueControl jest powłoką antyrefleksyjną chroniącą oczy i redukującą nadmiar niebieskiego światła emitowanego przez monitory urządzeń elektronicznych. To optymalne rozwiązanie dla szerokiej grupy osób korzystających z urządzeń elektronicznych w ciągu dnia: studentów, entuzjastów gier komputerowych, pracowników biurowych i dzieci. Poza
  ochroną przed negatywnym wpływem niebieskiego światła BlueControl oferuje większy kontrast widzenia i mniejszy wysiłek dla oczu.

  Kluczowe korzyści

  – Neutralizuje nadmiar niebieskiego światła, zapobiegając nadwyrężaniu i zmęczeniu oczu,
  – Ogranicza powstawanie refleksów, oferując bardziej komfortowe i zrelaksowane widzenie,
  – Zapewnia lepszy kontrast widzenia

 • + -

  UV Control - Ochrona oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV

  100% ochrony przed UV

  Czy czujesz się dobrze w słoneczny dzień? Światło słoneczne jest źródłem niezbędnej witaminy D i ma kluczowy wpływ na wydzielanie endorfin – substancji chemicznych decydujących o naszym samopoczuciu. Jednak promienie UV mogą być też szkodliwe. Są one główną przyczyną zaćmy i innych schorzeń oczu. Wszystkie soczewki firmy Hoya odcinają promieniowanie UV padające na ich zewnętrzną powierzchnię. Dzięki powłoce UV Control zapewniają twoim oczom pełną ochronę przed promieniowaniem UV w każdej sytuacji.

  Główne cechy

  Choć wiele osób zdaje sobie sprawę ze szkód powodowanych przez bezpośrednią ekspozycję na promienie UV, to szkodliwość pośredniej ekspozycji i odbić promieni UV jest im mniej znana. UV Control, to powłoka antyrefleksyjna nakładana na wewnętrzną powierzchnię soczewek okularowych, której zadaniem jest blokowanie odbicia światła UV i
  ochrona oczu przed ich szkodliwym działaniem. W połączeniu z materiałem z którego wykonane są soczewki, powłoka UV Control oferuje 100% ochronę przed niepożądanym działaniem promieni słonecznych.

  Kluczowe korzyści

  – Zapobiega starzeniu się oczu, powodowanemu ekspozycją na UV,
  – Zapobiega uszkodzeniom oczu, powodowanym ekspozycją na UV,
  – Chroni przed chorobami oczu i zaburzeniami wzroku, powodowanymi ekspozycją na UV,
  – Zapewnia 100% ochronę przed promieniami UV.